Kontakt os info@lucullus-medical.com

Vitamíny ADEK

84,90 kr. med DPH
67,92 kr. uden moms
Kurer at adressere tirsdag 4. juni
119,00 kr.
Afhentningssteder mandag 10. juni
72,90 kr.
Laveste prisgaranti For dette produkt garanterer vi den laveste pris på markedet.

Beskrivelse

Vitamíny ADEK - dokonalý komplex pre dodatočný príjem dôležitých vitamínov.

 

Vitamíny ADEK sú kapsuly obsahujúce 4 vitamíny rozpustné v tukoch. To znamená, že sa rozpúšťajú/absorbujú v žalúdku v tuku, ktorý sa skonzumuje v potravinách. Kapsuly obsahujú:

  • vitamín A,
  • vitamín D, 
  • vitamín E,
  • vitamín K.

 

Multivitamíny na ochranu zraku, zdravých kostí a zubov a svalovej funkcie.

 

Najväčším zdrojom vitamínu A sú potraviny živočíšneho pôvodu, napr. mäso (pečeň), vajcia, mlieko, syry a ryby. Dostatočný príjem vitamínu A je dôležitý pre každého, ale najmä pre vegánov, pretože ho ťažšie získavajú z potravy.

Vitamín A má v našom tele dôležité funkcie - podieľa sa na ochrane zraku, udržiavaní zdravých slizníc a pokožky a tiež pri metabolizme železa a špecializácii buniek.

 

Kapsuly s vitamínmi A a D, ktoré sa podieľajú na fungovaní imunitného systému.

 

Vitamín D prijímame z potravy (ryby, vajcia atď.), ale tvorbu v tele podporuje aj vystavovanie pokožky slnečným lúčom. O to viac je preto po skončení zimy alebo pri dlhšom zadržiavaní sa v uzavretých priestoroch potrebné dbať na jeho dostatočnú konzumáciu. Vitamín D okrem iného prispieva k fungovaniu svalov, zohráva úlohu pri delení (raste) buniek a prispieva k normálnemu vstrebávaniu vápnika a fosforu.

Vitamíny D a K prispievajú k udržaniu zdravých kostí a okrem toho vitamín K prispieva aj k normálnej zrážanlivosti krvi.

 

Kapsuly Vitamíny ADEK obsahujú aj vitamín E, ktorý je antioxidant - zohráva úlohu pri ochrane buniek pred oxidačným stresom. Vitamín E často chýba najmä starším ľuďom, preto je pre nich jeho dodatočný príjem ešte dôležitejší.

 

Denná dávka (1 kapsula) obsahuje až 50 µg vitamínu D!

Výrobok je výživový doplnok.

Použitie

Odporúčaná denná dávka: 1 kapsula s dostatočným množstvom vody počas jedla

Zloženie

  1 kapsula (odporúčaná denná dávka) % RHP*  v odporúčanej dennej dávke
Vitamin E 10 mg 83 %
Vitamin A 300 µg 38 %
Vitamin D 50 µg 1000 %
Vitamin K 50 µg 67 %

*RHP = referenčná hodnota príjmu

 

Zloženie: mikrokryštalická celulóza (náplň), želatína (obal kapsuly), vitamín E (DL-alfa-tokoferylacetát), oxid titaničitý (farbivo), vitamín A (retinol), vitamín D (cholekalciferol), vitamín K (menachinón).

Obsah: 60 kapsúl

Upozornenia

Upozornenie: Odporúčané denné množstvo alebo dávka by sa nemala prekračovať. Výživový doplnok nie je náhradou vyváženej a pestrej stravy a zdravého životného štýlu. Uchovávajte mimo dosahu detí! Nevhodné pre deti, tehotné ženy a dojčiace matky. Nepoužívajte, ak ste alergický na niektorú zo zložiek. Tento výrobok je určený pre osoby staršie ako 18 rokov. Pred užívaním sa odporúča vykonať krvný test 25-(OH)D a poradiť sa s lekárom alebo farmaceutom. Uchovávajte na suchom mieste, chránenom pred slnečným žiarením, pri teplote 15-25 °C. 

Parametre

MPN AL83